אתר הפרויקטים של הפקולטה להנדסה

באוניברסיטת תל-אביב תואר ראשון

הפרויקטים במגמות

Image by Bee Naturalles

מטרת הפרויקט להעמיק את הידע בנושא המעניין את הסטודנט, ולחשוף אותו לשיטות מחקר מתקדמות ו/או לתעשייה, ולתת לו כלים לחשיבה יצירתית, יזמות ועבודה עצמאית. הפרויקט מהווה הזדמנות לסטודנט ליישם את הידע שרכש במהלך שנות הלימוד, להרחיב את אופקיו ולהתנסות בעבודה מעשית. על מבצעי הפרויקט והמנחה להגדיר את מטרות העבודה, לבצע סקר ספרות מקיף, לתכנן מהלך עבודה שיאפשר להשיג את המטרות, לבצע את הניסויים ו/או החישובים ו/או המודלים הנדרשים, לנתח את התוצאות) כולל ניתוח סטטיסטי, אם רלבנטי, להסיק מסקנות ולהמליץ על כיווני מחקר עתידיים.

Electrical engineer working on circuit b

מטרת הפרויקט היא לאפשר לסטודנטים להתנסות בתכנון, פיתוח, מימוש והצגה של מערכת בתחום של הנדסת חשמל. 

נושא הפרויקט יכול להיות בכל אחד (ושילוב של מספר תחומים) מתחומי ההתמחות השונים בבי"ס להנדסת חשמל: מחשבים, תקשורת, בקרה, עיבוד אותות, התקנים אלקטרוניים, אלקטרואופטיקה, קרינה וגלים, אנרגיה ומערכות הספק, ביו-אלקטרוניקה, חומרים, חמרה, תכנה, זמן אמת וסימולציה.

המנחים הם אנשי הסגל של הפקולטה, או מהנדסים פעילים בתעשייה אשר בוחרים את נושאי הפרויקטים מתוך ניסיונם.

Computer Robot

מטרת הפרויקט להכשיר את הסטודנט לקראת פתרון בעיה הנדסית מורכבת על כל היבטיה, כאשר הפתרון מלווה בהדמיה נאמנה למציאות של ביצוע פרויקט בתעשייה. מרבית הפרויקטים נערכים מחוץ לאוניברסיטה כדי להפוך התנסות זאת, לקרובה ביותר למציאות בתעשייה. וחלקם מבוצעים באקדמיה לצרכי מחקר. אנו מעודדים לבצע פרויקט שניתן ליישם אותו במציאות ע"י בנית אבטיפוס, ביצוע ניסוי, הרצת אלגוריתמים וכד'. הפרויקטים מגוונים ומגיעים מכל תחומי העיסוק של המהנדסים המכניים: מדיקל, אנרגיה מתחדשת, תעשייה, רכב, תעופה, ביטחון, מכטרוניקה ועוד.

 

פרויקטים בפקולטה להנדסה

הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב היא בית היוצר לאנשי מקצוע מובילים במשק הישראלי וגם מובילת חדשנות.

מטרתה לעצב ביחד את הבוגרים של הפקולטה להנדסה כמהנדסים המובילים במשק.

אתר הפרויקטים הוא שתוף פעולה של כל תכניות הלימודים בפקולטה במטרה להציג לקהילה שלנו את הישגינו ולהזמין שותפים ותיקים וחדשים ללמוד אצלנו ולעבוד אתנו ביחד על אתגרים מכל הסוגים.

כמי שנמצאים תחת קורת גג אחת של פקולטה אחת להנדסה, אנו משתפים פעולה בינינו בפרוייקטים בהם משתתפים סטודנטים ממגמות שונות כגון הנדסה מכנית, חשמל, ביורפואה ומדע והנדסה של חומרים.


הפרויקטים בהם משתתפים הסטודנטים שלנו נעשים במסגרת קורסים (פרויקטי הגמר של תואר ראשון) אך גם במסגרת מיזמים אחרים שיכולים להיות מחוץ למסגרת הלימודים (כגון ביומדטק) ואפילו ביוזמת הסטודנטים (מהנדסים ללא גבולות), או במסגרת שיתופי פעולה עם חברות כגון פרויקט אינוביט עם אלביט מערכות.

 
 

שותפים מהתעשייה

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

2021

שנה

210+

פרויקטי גמר

65

חברות שותפות
 
צרו קשר
צרו קשר דרך האתר

קיבלנו את הפניה וניצור קשר בקרוב

פרטי רכזי הפרויקטים

הנדסה מכנית

דני ברקו - בניין וולפסון, חדר 235

בית הספר להנדסה מכנית, אוניברסיטת תל אביב

כתובת אימייל: Dannyb@tauex.tau.ac.il

טלפון: 03-640-5249

הנדסת חומרים

ד"ר מקסים סוקול  - בניין וולפסון, חדר 135

המחלקה למדע והנדסה של חומרים, אוניברסיטת תל אביב

כתובת אימייל: sokolmax@tauex.tau.ac.il 

טלפון: 073-380-4199

הנדסת חשמל

יעקב פיינגלרנט 

בית הספר להנדסת חשמל, אוניברסיטת תל אביב

כתובת אימייל: jfaing@tauex.tau.ac.il

טלפון: 03-640-9947